השבוע חלמתי שאני בים עם חברה שנמצאת בהריון מתקדם ואני הולכת לדוכן הקרוב כדי להזמין לה אוכל. הצוות התחיל להוציא לי את האוכל חצי ארוז, ותוך כדי שאני סוגרת את הקופסאות, אני אוכלת בעצמי את כל מה שאני אוהבת. אחרי שהגיע כל האוכל (שאכלתי חצי ממנו על הדרך) אני שמה לב שלא נשאר מספיק אוכל בשביל חברתי ההריונית ואני מיד כועסת על צוות המסעדה (!); ״מה זה צריך להיות? איך אין מספיק אוכל? אני מצפה שתוציאו לי עוד…״ הם מתייעצים ביניהם ומחליטים לחמול אותי ולהוציא לי עוד מנה קטנה, אבל זה כמובן לא מספיק כדי להאכיל את חברתי ואת העובר שלה ואני כועסת ומובכת. 

כשהתעוררתי היה לי ברור שהחלום בא לשקף לי התנהלות אנרגטית אופיינית לי שאני לא יכולה להרשות לעצמי בתקופה הזו; החברה בחלום מייצגת אותי ואת הצרכים שלי כדי לחיות ולגדל דברים בעולם, האוכל מייצג את האנרגיה הנדרשת, האכילה הלא מודעת שלי על הדרך מייצגת לקחת את האנרגיה שלי ופשוט לזרוק אותה במקומות הלא נכונים. ההאשמה של צוות המסעדה מייצגת את הקורבנות במקום לקיחת האחריות. 

אנחנו נמצאים עכשיו בתקופה כלכך סוחטת רגשית ומטלטלת בארץ ובעולם, ונראה שייקח עוד זמן להגיע באמת לאיזון:  

בין אם אנחנו מפגינים, עובדים, מטפלים בילדים או רק קוראים חדשות- אין דבר חשוב יותר עכשיו בעיני מאשר להיות באיזון פנימי- זה דבר שיש לתעדף כל הזמן ולא לחכות לכשנגמר המצבר. 

לפני שבועיים בחיים האמיתיים, קרה לי מקרה ששיקף את זה בצורה כלכך סימבולית; עליתי לשיחת זום חשובה ופתאום היתה לנו בבית הפסקת חשמל (אז אין רשת אלחוטית).מיד התחברתי מהאינטרנט של הנייד במקום המחשב, ואז ראיתי שיש לי רק 5% בטריה. אז חיברתי את הנייד להטענה במחשב (כי לא ניתן להטעין בחשמל)- ואז אני רואה שנשארה לי 7% בטריה גם במחשב.  תוך רבע שעה נותקתי מהשיחה… בלי קשר אחרי כמה ימים גם הייתי מאד חולה- ובשני המקרים זה היה כי לא דאגתי לבטריה שלי תוך כדי, רק זרקתי את האנרגיה לכל עבר. 

בואו נהיה מנהלי השקעות חכמים וננהל את האנרגיה שלנו בתבונה וברגישות, זה מהותי בשביל הבריאות שלנו ובשביל שנוכל להיות קול מאזן בשביל הסביבה בה אנחנו חיים. אני מצרפת מטה שני כלים חזקים לשמירה על איזון שנתקלתי בהם לאחרונה, אחד מהם מתקשר לחג הבא עלינו לטובה. 

שיהיה אחלה סופשבוע, נרקיס 

Photo by Aarón Blanco Tejedor on Unsplash