אתמול גם אמא שלי וגם חברה שאלו אותי:״נו, אז חשבת כבר על מה את הולכת לכתוב את הניוזלטר מחר?״ 

עניתי להן שעוד לא, ושמתי לב שהן מעט הופתעו. האמת היא שאני בדרך כלל כן כותבת לי בצד כמה רעיונות לקראת הסופ״ש, אבל השבוע היה שונה. כי השבוע פחות חשבתי. 

בתחילת שבוע שעבר גילינו שחלינו בקורונה, שזה דיי מרתק כי זה קרה יומיים (!) אחרי שאספתי המלצות לטיפול במחלה (מרפי? או שהתת מודע שלי צפה את זה? : ). 

בנוסף לזה שבימים הראשונים המחלה מגיעה עם עייפות וערפול מנטלי כללי, נכנסנו לאווירת בידוד- שזה אומר שעיקר ה״מחשבות״ שלנו היו סביב מתי ננוח, מה נאכל, מה נשתה, ובמה נשחק עכשיו עם לביא. 

בהתחלה זה היה לי קצת מוזר, אני כל כך רגילה לנתח דברים, לדבר עם אנשים, לשפוט את מה שהם אומרים לי ולהיכנס לסיטואציות עם מורכבות או דרמה. בהתחלה המוח שלי ניסה ללעוס דרמות מהעבר, כאילו היו פרקי VOD לצפייה, אבל בשלב מסוים המוח הפך לעיסה, ולא היה לו כח אפילו לזה, ואני פשוט נמסתי ביחד איתו.    לא היה לי כח לדבר בטלפון, לא היה לי עניין בלשמוע סיפורים של אנשים, לא קראתי חדשות, וגם לא עניתי לרוב הוואטסאפים שקיבלתי. פשוט כלום. 

אחרי כמה ימים כבר הרגשנו טוב יותר, אז חשבתי: אולי זה זמן טוב לקרוא איזה ספר? הזדמנות ללמוד נושא חדש? להתעמק במשהו? ואז כמה פעמים התיישבתי לי מול מחשב, מנסה להתרכז באחד מאלו ו...לא הצלחתי. המוח לא שיתף פעולה, הוא פשוט לא היה שם. ואז חזרתי לסדר פעולות: לנוח, לאכול, לשתות ולשחק עם לביא. 

נכנסתי לאיזשהו קצב של חיים פשוטים, בפעם אחרונה שהרגשתי ככה היתה כשיצא לי לבקר במרכז מדיטציה בצרפת בשם Plum Village. שם יש מורה שקוראים לו טיק ניאט האן, ועל מספר קירות במרכז כתוב שוב ושוב את המשפט הבא: 

"Nothing to do, Nowhere to go, No one to be.” 

אם הייתי צריכה לסכם את הימים היפים והמאתגרים האלו שנכפו עלינו, זה היה עם המשפט המדהים הזה. 

בימים האחרונים התחלתי להתחזק, והרגשתי שאני חוזרת לעצמי. המוח כבר מסכים להתרכז, לקרוא, לשמוע סיפורים של אנשים- שמתי לב שהוא מעולם לא היה צלול יותר. 

איך אני מצליחה לשמר את זה ונמנעת מלחזור להיות קוף שקופץ בין אסוציאציות ודרמות של האגו? שאלה. 

יש לכם רעיונות? תכתבו לי במייל חוזר, עכשיו כשחזרתי לקרוא אני אשמח לקרוא אתכם : ) 


שיהיה אחלה סופשבוע, של פשוט להיות. נרקיס. Photo by Sharon McCutcheon on Unsplash