לפני כמה שבועות השתתפתי בסדנא עוצמתית; התכנים והשהות מחוץ לבית עוררו בי השראה גדולה וניסיתי להעלות על הכתב כמה שיותר מחשבות, שרק לא אשכח את הרעיונות שעברו במוחי. כשחזרתי הביתה הנחתי את המחברת, שהיתה כבר מלאה לגמרי, ליד המיטה וציפיתי לרגע בו אקרא אותה מחדש ואקליד את הדברים הרלוונטיים. מידיי בוקר המחברת הסתכלה עלי, מזמינה אותי למפגש,  ואני הסטתי את המבט והשארתי אותה מונחת באותו מקום. ״מתישהו בקרוב אגיע לזה.״  

יום אחד חזרתי הביתה בערב וראיתי שהמחברת כבר לא נמצאת ליד המיטה: הפכתי כל פינה בבית ולא מצאתי אותה. אני לא יודעת כמה דרמטי זה בעיניך לאבד מחברת, אבל עבורי זה הרגיש כאילו מישהו מחק לי את כל המחשב. היו שם תוכניות, תובנות, פיצוחים ורעיונות לכתיבה שהגיעו אלי בזמן נדיר של מוח צלול. כמה כעסתי על עצמי תוך כדי שחיפשתי אותה: איך לא מצאתי את הזמן בשבועות האחרונים לשבת לקרוא אותה? 

רצה הגורל ויום למחרת אלון מצא לי את המחברת. היא איכשהו הגיעה לספרייה בסלון שלנו (אלון יצחק עלי כשיראה שכתבתי פה ״איכשהו״ אבל אני עד היום לא מודה באשמה : ) . באותו רגע ובמשך הימים העוקבים ישבתי והקלדתי את כל תוכן המחברת- קיבלתי הזדמנות שניה והפעם לא התכוונתי לפספס אותה. 

והאמת? לא התאכזבתי. זו היתה מחברת חשובה חשובה. 

האירוע הזה קורה לי כל הזמן במופעים שונים: משהו או מישהו נמצא בסביבה שלי, אני לוקחת את ה״משהו-מישהו״ הזה כמובן מאליו, ואז הוא נעלם ורק אז אני מבינה מה הפסדתי. זו אימרה ידועה שבני אדם מעריכים דברים רק אחרי שהם אינם. 

אז בגלל שהחיים קצרים והכל פה רגעי ברמות,  החלטתי שאני רוצה להשקיע בלהעריך דברים עוד כשהם ישנם. 

גם דברים שהם לא קריטיים, אבל מוסיפים הרבה כמו; אבוקדו בשל, משב רוח מרענן,  זמן לרקוד לשיר מצוין, מחברת עם תובנות שעושות סדר בראש ובנשמה. 

ובעיקר דברים שהם ממש המהות פה של הכל, כמו: 

בריאות - כשהרגשתי רע השבוע נזכרתי כמה יקר ערך זה כשיש אנרגיה חיונית בגוף.  

משפחה - כשאני רחוקה מהילדים שלי אני מבינה כמה הם חלק בלתי נפרד מגופי. 

חברה טובה- כשאני יושבת לשיחה בארבע עיניים עם אחת שמבינה אותי לעומק, אני נזכרת למה לא טוב היות האדם לבדו.  

וגם שמש, קורת גג, א ו כ ל, מים, א ו ו י ר! 

חשמל, חיבור לאינטרנט, פלאפון שהוואטסאפ שלו עובד. 

זה הכל ישנו כרגע וזה ה מ ו ן. 

זה הכל ממש ממש זמני פה, מהכל אנחנו יום אחד ניפרד, למה להיזכר רק כשייעלם? 

אם אתם מתחברים לזה, מזמינה אתכם לעשות רשימה של מה שישנו עכשיו בחיים שלכם. 

שיהיה אחלה סופשבוע, נרקיס. 

Photo by Wilhelm Gunkel on Unsplash