כמה דקות אחרי שהתבאסתי אתמול ששכחתי את הז’קט בבית, גיליתי שזה היה לטובה; חם בחוץ כאילו אנחנו כבר ממש בקיץ. בתי הקפה שוקקים ואנשים רבים הולכים ברחובות לב העיר תל אביב.. הרבה זמן לא הייתי פה. 

אני כבר כמה ימים הרגשתי בתוכי ש״מתחמם״ אבל התקשיתי להבין ב מה באמת מדובר.  אולי זו היתה התחזית? 

יותר מאוחר הייתי בגן שעשועים עם עוד אימהות והתפתחה שיחה על מקלטים וקופסאות שימורים. ״עד הקיץ.. כל רגע.״  אז זו תהיה ההתחממות? הצפון? כשהתחיל להחשיך אמרתי ללביא שצריך ללכת והוא סירב לרדת מהנדנדה, נתתי לו עוד כמה דקות אבל כבר ככ רציתי ללכת הביתה. בתוך הראש התנגן לי: אם ״יתחמם״ את תתגעגעי להתעסקות בעניינים הפעוטים האלו.״ 

בערב הרגשתי את הבית ממש רועד-מה זה? לחשתי לאלון. זה היה חזק כאילו היתה רעידת אדמה. כבר כדי כך ״התחמם״? אחכ גיליתי שבאמת פשוט היתה רעידת אדמה שהורגשה בישראל. הגיוני שהאדמה רועדת עכשיו, אני לא מבינה איך היא החזיקה כלכך יציבה בחודשים האחרונים. 

כשנכנסתי לחדשות להרגיש את הדופק הביטחוני, כל הכותרות היו על חוק גיוס החרדים ותחזיות שהממשלה עלולה ליפול. יכול להיות שאלו בכלל הלהבות שהרגשתי? 

באיזה בוקר השבוע הלכתי עם הילדים לגן, ובדרך ראיתי פריחה מדהימה; ללא תלות בהתחממות או התקררות, הפרחים עדיין נובעים מהאדמה בכל עונה, אני מוצאת בזה נחמה:  הילדים כהרגלם חיפשו חמציצים בגינה, ובגלל שאיתרתי אותם קודם שיחקנו ״חם קר״ עד שימצאו.״. מתחמם, מתחמם, מתחמם, ו״חם.. רותח!!!! רותח!!!״ וצחקנו ביחד כשאגמי מצאה חמציץ לפני לביא. 

תחזית מזג האוויר לימים הקרובים היא ״חם מהרגיל״ לעונה, אבל כולנו יודעים שכבר תקופה שאין לנו רגיל ואין לנו עונה: פעם יורד גשם, פעם חם ופעם קר. הכל פועל בחוקיות משתנה שכבר אי אפשר כבר לחזות. כל שנותר לנו הוא לחזור לימים הטובים של פעם: כש קר נשים מעיל, כ שחם נשאיר את הז’קט, ונחיה כל יום ביומו. 

שיהיה סופשבוע רגוע אמן, נרקיס

משאבי השבוע: 

1.הזדמנות אחרונה להצטרף לחממת היצירה (כתיבה) שלנו שמתחילה בראשון- כמו שכתבה חגית אלמקייס: ״האביב אינו מתנצל. הוא פורץ החוצה במלוא הדרו עם היצירה הטבעית שלו שחיכתה כל החורף. כך גם בתוכנו יש יצירה שמבקשת לפרוץ ולהתבטא בעולם. איך להניע אותה? איך לגרות את בלוטת הכתיבה והיצירה שלנו?״ הזדמנות אחרונה להצטרף לחממת היצירה של משחקות באש ולעבוד על הספר הזה או עולם התוכן שאת רוצה לכתוב. יש מרצות אורחות נהדרות וקבוצה איכותית מאד. להרשמה ופרטים

2.אם אתם רוצים להעביר את הניוזלטר לחברים שיצטרפו לרשימת תפוצה אפשר לשלוח את הלינק הזה, ואם אתם רוצים להזמין את הספר שלי, אפשר כאן

3.למרות שכבר ציטטתי פה את השיר הזה, לא ניתן לצטט אותו יותר מידיי בתקופה שכזו.

4. ציטוט השבוע, הפעם של אלברט איינשטיין :
״תסתכל עמוק לתוך הטבע ואז אתה תבין הכל טוב יותר."