לאחרונה קיבלתי לא מעט פניות מנשים שמחפשות עבודה בתחום של קידום נשים. 

לכל אחת קורות חיים מרשימים ונראה שיש לה בהחלט מה לתת לארגון עסקי וחברתי. 

אני אוהבת לנסות לעזור לאנשים שמחפשים עבודה כי אני מאמינה שלפעמים קורים ניסים של סנכרון ואני מכירה את הסיפוק הכרוך בלחבר להזדמנות הנכונה. חוויתי דיסוננס רציני כאשר קלטתי שאין לי מה להציע להן: מעבר לזה שכרגע בפרויקטים בהם אני מעורבת אין היצע למשרות, גם לא היה לי רעיון לשום חברה אחרת בתחום של קידום נשים שיש בה: לארגונים החברתיים שאני מכירה בזירה אין תקציב להרחיב את פעילותם והם נאבקים על מימון של כל משרה, וחברות עסקיות שמפתחות מוצרים כאלו בקושי קיימות. גם לאלו שישנן, הפעילות כל כך מצומצמת שהן כמעט אף פעם לא נמצאות במצב בו הן מחפשות להרחיב את הצוות. 

להסתכל בעיניים על כלכלה זה ריאליטי צ׳ק מצוין בגלל שמעבר לסיסמאות שאפשר בקלות לזרוק באוויר, הכלכלה מסמנת מה בפועל חשוב לנו- האנשים, הצרכנים, המשקיעים, היזמים. 

בשביל מה אנחנו מוכנים לעבוד? למען מה אנחנו מוכנות לקחת סיכון? איזה מוצרים אנחנו בוחרות לקנות? 

לכן, באותו אופן בו הנשים שפנו אלי אומרות:״הנה, אני מוכנה להשקיע את 45 השעות השבועיות בהן במילא אעבוד למען המטרה הזו, כי זה השינוי שאני רוצה לראות בעולם.״ אני שואלת את עצמי- איפה היזמיות שיחליטו שבשביל השינוי הזה הן מוכנות לקחת סיכון? איפה הלקוחות שמחפשות את המוצרים האלו? בצורה שמראה שיש לזה שוק וכדאי לקחת על זה סיכון.

 

אז החלטתי להצטרף לקול הקורא, למודעת הדרושות של הנשים האמיצות שפנו אלי, כי עם הכסף והזמן שלנו אנחנו משנות את המציאות הפיזית בעולם. אז הנה: 

 ״דרושות יזמיות, משקיעות, לקוחות- ובהמשך גם עובדות, שיתעסקו בקידום נשים. שיחליטו שזה חשוב מספיק בשביל לקחת על זה סיכון, בשביל להשקיע בזה זמן, בשביל להקדיש לזה מחשבה. שיחות סלון והפגנות בנושא הן חשובות מאד, אבל בואו גם נעגן את זה בכלכלה- בואו נחליט שזה חשוב. דרושות נשים חיות שישפיעו על המשחק הכלכלי, עכשיו. ״ 

כשאנחנו נזכרות שהצרכים שלנו בזירה אחת חשובים,  אנחנו נזכרות גם בזירות נוספות: נזכרות בייצוג בקבלת החלטות, נזכרות בעונג, נזכרות בשעות השינה, נזכרות בשכר הוגן. הגוף שלנו, הכסף שלנו, היחסים שלנו-

זה הכל חשוב. חשוב מאד. רק בואו נחליט את זה. 

 

מכירים עסק בעולם של קידום נשים? ארגון חברתי מדהים בנושא? תשלחו אותם אלי במייל חוזר, אני יוצרת רשימה. 

 

שיהיה אחלה סופשבוע, נרקיס. 

 

Photo by Arisa Chattasa on Unsplash